اطلاعات، شرایط و برآورد هزینه چاپ ...

فقط تکمیل موارد ستاره دار الزامی است.
 
ابعاد کتاب 
 
 
نوع کاغذ 
نوع جلد 
 
 
 
 


 

فرهیختگان گرامی شما می توانید با تکمیل مشخصات مورد نیاز در صفحه از هزینه اخذ مجوز و چاپ کتاب خود مطلع گردید.

قابل ذکر است هزینه اعلامی شامل حق نشر (حق الزحمه ناشر) + هزینه چاپ کتاب با بهترین کیفیت البته بدون هزینه طراحی جلد و تایپ و صفحه آرایی می باشد.

 سایر هزینه های تولید کتاب:

طراحی جلد کتاب:    3300000 ریال

صفحه آرایی در برنامه این دیزاین: بستگی به نوع متن، جداول، شکل و ... هر صفحه از 19000 ریال

تفاوت انتشارات بهتاپژوهش با سایرین:

خدمات کاملا غیر حضوری، انتقال کامل اطلاعات، پیگیری مراحل کار و تعهد کاری در مقابل مولفین، کیفیت کار بالا و هزینه های مناسب و مشارکت جهت معرفی و فروش کتاب چاپ شده

 

نحوه کار انتشارت بهتا پژوهش برای چاپ کتاب: 

١- استعلام قیمت از مدیر تولید  09130002501-09130002502

٢-  تنظیم قرارداد صفحه آرایی و طراحی جلد (جهت تعیین صفحات کتاب)

ابتدا مولف/مترجم مشخصات مورد نیاز را به  مدیر تولید انتشارات اعلام می نماید تا قرارداد تنظیم گردد.

با توجه به استقرار دفتر نشر در اصفهان و اینکه اکثریت قریب به اتفاق مولفین ما در استان های دیگری تشریف دارند نیازی به حضور شما در دفتر انتشارات برای تنظیم قرارداد نیست و تنها کافی است اطلاعات خود را از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع دهید. ما قرارداد را در دو نسخه تنظیم و به آدرس شما ایمیل یا پست میکنیم و برای سایر مراحل چاپ از طریق ایمیل یا تلفن با شما در تماس خواهیم بود تا پایان مراحل چاپ کتاب و کتاب فروشی و فروش کتاب شما.

 

پس از اتمام کار طراحی جلد و صفحه آرایی و تعیین دقیق صفحات کتاب،  قرارداد چاپ کتاب توسط مدیر تولید تنظیم و ارسال شده و پس از امضای مولف  کار چاپ کتاب شروع خواهد شد. مراحل کاری شامل:

١- اختصاص شماره شابک، اخذ فیپا از کتابخانه ملی و درخواست مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط انتشارات بهتاپژوهش

توضیحات: کار اداری شماره شابک، کتابخانه ملی و مجوز برای کتابهای علوم پایه حدود یک هفته و کتابهای علوم انسانی (بسته به زمان کارشناسی اداره ارشاد) بیش از یک ماه به طول خواهد انجامید.

٢- ارسال فایل نهایی به لیتوگرافی، چاپخانه و سپس صحافی

پس از چاپ، کتاب ها بسته بندی و از طریق باربری یا اتوبوس به شهر شما ارسال خواهد شد.

آشنایی بیشتر با مراحل چاپ کتاب

اطلاعات مورد نیاز برای تنظیم قرارداد چاپ کتاب :

نام و نام خانوادگی کلیه مولفین و یا مترجمین (به فارسی و انگلیسی)، نام پدر، شماره شناسنامه، محل صدور، تاریخ تولد، کد ملی، رشته و مدرک تحصیلی، آدرس ایمیل، آدرس و کدپستی، شماره تماس و نام دقیق کتاب به فارسی و انگلیسی به همراه فایلی از کتاب به ایمیل انتشارات ارسال نمایید.

چاپ كتاب چقدر طول مي كشد؟

پس از صدور مجوز حدود سه هفته تا یک ماه

زمان لازم برای صدور مجوز پیش از چاپ کتاب :

براي كتابهاي علمي دانشگاهي يك روزه و كتابهاي حوزه علوم انساني در صورت نیاز به بررسی کارشناس، بیش از يك ماه البته قبل از آن نیاز به اخذ شماره کتابخانه ملی می باشد که حدود 2 تا 5 روز زمان می برد.

 

جزيياتی در خصوص صفحه آرايي

انواع قرارداد انتشارات چگونه است؟

- سرمايه گذاري مولف: در صورتیکه مولف تمایل به چاپ کتاب با هزینه شخصی خود باشد، این کار را با هزینه مناسب انجام خواهیم داد، در این صورت حق چاپ های بعدی برای مولف محفوظ است.

- مشارکت در هزینه ها: به این صورت که هر درصدی از هزینه چاپ را شما سرمایه گذاری کنید مقدار باقی مانده را انتشارات سرمایه گذاری خواهد کرد و در پایان سود حاصل از فروش با نسبت سرمایه گذاری تقسیم خواهد شد. مشارکت در هزینه ها به موضوع های خاص مدنظر نشر اختصاص دارد. 

نحوه پرداخت هزينه چاپ كتاب چگونه است؟

1- مبلغ پنج میلیون ریال در هنگام عقد قرارداد، 2- حدود 50 درصد از مبلغ باقی مانده، پس از اخذ مجوز و 3- آخرين مرحله (تسویه) پس از چاپ و در هنگام تحويل كتاب.

لطفا پس از واریز هر مبلغی نام پرداخت کننده، تاریخ، مبلغ و کد پیگیری واریزی را به شماره 0913000201 پیامک نمایید.

کتاب معمولا در چه سایزی چاپ می گردد؟
کتابها بیشتر در ابعاد رحلی (21 در 29.5 سانتی متر)، سایز وزیری (17.5 در 23.5 سانتیمتر) (ابعادمعمول کتاب های دانشگاهی)، اندازه رقعی (14 در 21 سانتیمتر)(بیشتر در کتابهای شعر، رمان استفاده می شود)، خشتی (22 در 22 سانتیمتر)، پالتویی (22 در 11 سانتیمتر) جیبی (14 در 11 سانتیمتر) چاپ میشوند.

مزاياي چاپ كتاب در انتشارات بهتاپژوهش چيست؟

- چاپ كتاب با هزينه مناسب (ما سعي داريم كمترين و منصفانه ترين قيمت چاپ را اعلام نماييم)

- دقت و سرعت عمل در امور اداري و چاپ كتاب

- تحويل كتاب به شمارگان

- قراردادن طرح روي جلد، نام و مشخصات كتاب و نويسنده در فروشگاه سايت انتشارات، سایت های فروش اینترنتی و برخي شبكه هاي اجتماعي

- استفاده از زينك خروجي مستقيم جهت بهبود كيفيت چاپ متن و عكس های داخل کتاب و جلد

- استفاده از کاغذ تحرير اندونزی جهت متن و مقوای گلاسه 250 تا 300 گرم با روکش سلفون جهت جلد

انتشارات بهتاپژوهش از چه نوع کاغذ و مقوایی در چاپ کتاب های خود استفاده می کند؟

در چاپ کتاب های تک رنگ از کاغذ اندونزی 70 گرم و برای جلد کتاب از مقوای گلاسه 250 یا 300 گرم کره ای با روكش سلفون استفاده می گردد.

توجه: در هنگام استعلام قيمت و یا عقد قرارداد با سایر ناشرين به نكات ذيل توجه گردد.

- محاسبه هزينه امور اداري و مجوز (آیا هزینه حق نشر در ابتدا محاسبه شده و یا پس از چاپ کتاب به صورت درصدی از قیمت پشت جلد و یا ... محاسبه می گردد؟) و همچنين اطلاع از نوع زينك و اینکه ناشر از چه نوع زینکی استفده می کند (خروجی مستقیم، فیلم، کالک)، كاغذ (اندونزی، کره ای، چینی، ایرانی)، مقواي جلد (200، 250، 300 گرم) و روكش جلد (UV، سلفون)

- در صورتی که شما هزینه های چاپ کتاب را پرداخت می نمایید، در هنگام عقد قرارداد حق چاپ کتاب (حق نشر) برای همیشه در اختیار شما خواهد بود، در این حالت چنانچه در آینده خواستید، می­توانید برای چاپ مجدد کتاب خود به هر انتشارات دیگری مراجعه کنید.

تاثیر طرح جلد در فروش کتاب

09130002501

09130002502