تعرفه و هزینه طراحی و گرافیککتاب فروشی و مرکز پخش کتابطراحی و گرافیک ارزانغرفه فروش کتاب نشر بهتاپژوهش- نمایشگاه فروش کتاب اصفهان 1392غرفه فروش کتاب نشربهتاپژوهشغرفه نشر بهتاپژوهش- نمایشگاه کتاب اصفهان 1392

اخبار

چاپ و فروش کتاب مراغه بهشت چشمه ها و قنات ها

  

چاپ و فروش کتاب مراغه، بهشت چشمه ها و قنات ها

 

www.behtanashr.ir

 

مقدمه پدر علم کوير شناسي ايران پرفسور پرويز کردواني

به نام خدا

منطقه مراغه سرزميني بسيار زيبا و از جنبه هاي مختلف حايز اهميت و در مواردي استثنايي در کشور است:

از لحاظ زمين ساختي وضعيت اقليمي مناظر زيباي طبيعي مراتع سرسبز و غني از گونه هاي مختلف و با ارزش گياهي به گونه اي که در دوران سلطنت پادشاهان در گذشته از مهم ترين محل نگهداري و پرورش “ايلخي”(اسب هاي ارتش و دربار) در کشور عزيزمان ايران بوده است.

 

آثار باستاني تاريخي مانند قلعه گنبد برج پل ايستگاه نجومي ساعت آفتابي و غيره همچنين آثار متبرکه ديني: مسجد کليسا معبد مقبره که به ويژه از نطر سيَاحان و مورَخين مشهور جهاني در ديدار از اين منطقه بسيار جالب و جذَاب بوده است.

 

مدرسه و مراکز علمي و دانشگاهي و غيره .

زادگاه و گهواره مشاهير بزرگ علمي فرهنگي ديني سياسي و غيره .

انواع منابع آبي: سطحي جاري قنات ها چشمه سارها بويژه چشمه هاي آب معدني و آب درماني(هيدرو يا آکواتراپي)

انواع محصولات باغي و زراعي بويژه خشکبار انواع دام و طيور زنبور عسل و فرآورده هاي آنها (گوشت پنير خامه عسل به ويژه صبحانه معروف مراغه : "خامه عسل" )

 

انواع سوغاتي ها : صنايع دستي فرآورده هاي گياهي بويژه شيره انگور مراغه قيسي و ديگر خشکبار مراغه عسل گوشت و لبنيات مراغه .

 

به طور خلاصه مي توان گفت:

«مراغه سرزمين مشاهير و مهد علم و تمدَن با جاذبه هاي متنوع و بسيار زيباي گردشگري آثار تاريخي قنات ها چشمه ها آب درماني و غيره است.»

آقاي حامد سليمانيان اين محقق و نويسنده جوان با آن که در رشته فيزيک هسته اي تحصيل مي کنند اما با ديد وسيع و همه جانبه و توانمندي هاي علمي با ارزشي که دارند براي خدمت به زادگاه خود مراغه تحقيقات وسيعي را در زمينه شناخت و نيز معرفي توانمندي هاي گوناگون اين منطقه انجام داده اند. ايشان با کنجکاوي خاصي و ويژگي هاي هر موضوع مورد تحقيق را موشکافانه و به دقت مورد بررسي قرار داده اند و خواننده را با جزئيات آن آشنا کرده اند. به عنوان مثال درباره چشمه ها: اسم موقعيت جغرافيايي دبي کيفيت آب خواص درماني و زمان مناسب براي رفتن به آنجا را ياد آور شده اند.

اين کتاب در مجموع کار بسيار سنگيني است اما آقاي سليمانيان بحمدالله از عهده ي انجام آن به خوبي برآمده اند زيرا ضمن شناساندن توانمندي هاي گوناگون منطقه راه را براي برنامه ريزي در جهت استفاده بهينه از هريک از توانمندي ها به ويژه در زمينه گردشگري و نيز براي تحقيقات بيشتر در هر زمينه هموار کرده اند. بي شک اين کتاب نه تنها مورد قبول و علاقه مردم شريف مراغه واقع خواهد شد بلکه هر خواننده آن براي ديدار و لذت بردن از اين سرزمين مشهور و توانمندي هاي آن از هر فرصت مناسب براي رفتن به آنجا استفاده خواهد کرد کما اينکه خود بنده نيز در طول چندين دهه خدمت در دانشگاه ها بار ها با دانشجويانم و يا شخصا براي ايراد سخنراني به آنجا رفته ام که ضمن شاد شدن از ديدن آن همه مناظر زيبا و مردم مهربان و مهمان دوست مراغه بالاخص فرمانداران اين شهرستان هيچ گاه آن رهاورد سفر به ويژه صبحانه معروف "خامه عسل" مراغه را فراموش نمي کنم.

 

مولف:حامد سلیمانیان

 

 فروش کتاب با 20 درصد تخفیف در فروشگاه نشر بهتاپژوهش

  ارسال کتاب به سراسر کشور

 تماس با 03132666635 یا  09130002502

 

 

 

 استعلام هزینه چاپ کتاب

 

فروش کتاب در کتاب فروشی بهتاپژوهش